Galaktyka

Minęły już trzy miesiące i mogę pokazać pracę, która w lecie ukazała się w Mixed Up Magazine :-) Aby ją zrobić wykorzystałam starą płytę winylową. Jest to przedmiot, który dla mnie ma wartość sentymentalną. Pamiętam z dzieciństwa piosenki i słuchowiska słuchane na gramofonie, charakterystyczny szum i to, jak delikatnie trzeba było położyć igłę na płycie. Teraz - w erze mp3 i You Tube - to tylko wspomnienia… Moja przyjaciółka, kiedy zobaczyła gotową pracę, nazwała ją „Galaktyka”. I chyba miała rację :-)

 Ale to nie koniec - mam dla Was jeszcze tutorial :-)

Płytę gramofonową pokryłam w centrum czarnym gesso. Aby stworzyć wypukłą strukturę, przykleiłam za pomocą gesso pomięte papierowe chusteczki oraz mikrokulki różnej wielkości.Na wysuszoną powierzchnię nakleiłam różne tekturki i fragmenty beermaty, które zostały po wyjęciu tekturek, budując kolejne warstwy.Tekturki pomalowałam znów czarnym gesso i dokładałam kolejne warstwy: tekturki, sizal, metalowe dodatki…Pora na dodanie koloru… Gdzieniegdzie wcierałam woski na sucho lub rozrobione wodą, uzyskując kolor czerwieni,  miedzi i fioletu.Kolorem bawiłam się dość długo: przygaszałam intensywne barwy za pomocą gesso i dodawałam nowe kolory, aż byłam zadowolona z efektu.
Ostatni krok to pochlapanie całości tuszami splash.


I jak Wam się podoba moja galaktyka? :-)


Komentarze

 1. Świetnie przerobiona płyta :) Niesamowity efekt końcowy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. wspaniała galaktyka, leży u mnie płyta winylowa i czeka na swoją kolej :) a adapter mam i używam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczna praca, mnóstwo pięknych detali :) Dziękuję za kurs :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję publikacji! Mam słabość do prac z kosmosem w tle. W tutorialu przepięknie widać zmiany kolorów i to bardzo przypomina zdjęcia kosmosu :) Chyba najbardziej mi się podoba pierwsza warstwa kolorów ;) Co do gramofonów....nadal można ich słuchać. No i są teraz i nowoczesne wersje sprzętu z gramofonami. Mi się takie podobają i kiedyś taki nabędę, by cieszyć się i nowoczesnymi mp3 i atmosferą z płyt winylowych ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz